Řízení výroby je nelehká disciplína plná nečekaných zvratů, překvapení a neustálého operativního zmatku a opakujících se problémů. Je ale nutné, abychom výrobu řídili tímto způsobem? Neexistuje způsob, jak do této oblasti vnést nějaký řád a efektivitu? Odpověď se skrývá pod pojmem Shop floor management.
Shop floor management je založený na několika základních proncipech: vizualizace, práce v procesu, strukturovaném řešení problémů a rozvoji lidí. Všechny tyto principy je nutné ve správné míře zkombinovat, aby vznikl efektivní systém řízení dilny. Ten zajistí, že informace jsou včas u správných lidí, že problémy jsou vyditelné a řeší se, že odpovědnost za výsledek funguje i na úrovni operátora. Cílem tohoto tréninku je ukázat si, jak takový systém vytvořit, udržovat a rozvíjet. Pokud cítíte, že se vám stále opakují problémy, že lidé nechtějí převzít odpovědnost, že nefungují základní pravidla a operativa převládá nad vším, tak je tento trénink určený právě pro vás.
Sami nemáme rádi školení založené na teorii, tak jsme sestavili trénink, který je založen především na reálných zkušenostech z praxe. Simulační hra, aplikace v reálném procesu, případové studie a vlastní zkušenosti s metodou. Nic víc.
ŘÍZENÍ VÝROBY- SHOP FLOOR MANAGEMANT 25.5.2016 - Na trénink jsem se dostal tak trochu náhodou, protože kolega, kterému byl určen jej navštívit nemohl. S potěšením mohu říct, že jsem pochopil, oč v tématu jde, ačkoliv jsem na začátku takřka vůbec netušil, o čem SFM je. Hra byla perfektně podaná a zorganizovaná, závěrečný rozbor náročný, ale všechno co jsme v ten den prožili tak nějak "zastřešil". Dnes, když se ve firmě zabýváme zaváděním tohoto systému řízení, se mám v pohodě o co opřít.